Andrea Balášová se probojovala do reprezentace (Kutnohorský deník)

23.06.2008 11:12

Praha, Ústí nad Labem - O víkendu se Plavecký klub Pandora zúčastnil hned dvou významných plaveckých akcí. Nejlepší čáslavská plavkyně a trenérka v jedné osobě Andrea Balášová se díky výkonům během jara a léta probojovala do české plavecké reprezentace.

V Praze na Podolí se zúčastnila mezistátního multiutkání, kde potvrdila dobrou formu. V konkurenci řady již jistých účastníků Olympijských her se na 100 m motýlek umístila na 3. místě a na dvojnásobné trati dohmátla na 6. pozici. Bojovala také v české reprezentační štafetě na 4x100 m polohově, která skončila na 3. místě.

Další závodem minulých dní bylo Letní mistrovství České republiky staršího žactva v Ústí nad Labem, kam se nominoval čáslavský plavec Jakub Burian. Mezi 13-ti letými se díky zlepšeným osobním výkonům ve všech disciplích umístil v první desítce, nejlépe pak na 50 kraul, kdy obsadil 7. příčku.