Anna Daňková, Matěj Kučera a Adam Ťok vybojovali pro Čáslav šest medailí (svoboda.info)

17.12.2013 21:06

Kopřivnice/Trutnov/Prostějov - Pro čáslavské plavce úspěšné žákovské Mistrovství ČR se o třetím adventním víkendu odehrálo na třech místech republiky - Kopřivnice, Trutnov a Prostějov. Plavci PK Pandora vybojovali kompletní sbírku medailí (1x zlato, 3x stříbro, 2 x bronz) a postarali se o ně tři plavci ze tří žákovských ročníků.

V nejstarším žákovském ročníku se nečekaně probojovala na stupně vítězů na 100 m prsa Anna Daňková, které doplnila smolným 4. místem na 100 m polohový závod a završila tak úspěšně své působení v žákovské kategorii.

Mezi třináctiletými vystoupal v Trutnově na nejvyšší stupínek Matěj Kučera na 100 m polohový závod a pro stříbro si doplaval na 100 m motýlek. Také jemu chybělo více štěstí na 50 m kraul a 200 m polohový závod, kde obsadil 4. místo. Matěj medaile z domácích šampionátů sbírá již několik let, ale titul Mistra repubilky vybojoval letos poprvé!

Nejmladším z čáslavské trojice byl Adam Ťok, který vybojoval při svých prvních startech na žákovském domácím mistrovství hned tři medaile - 2x stříbro na 50 m kraul a 200 m znak a bronz na 100 m znak. "Letos jsme na žákovských mistrovstvích všech 3 ročníků vybojovali více medailí než za všechny minulé sezóny! Navíc se Matěj Kučera postaral o první žákovské zlato v historii klubu!" upozornil trenér a předseda klubu Jiří Baláš.

Třetí adventní víkend na třech místech ČR. Plavci PK Pandora Čáslav vybojovali kompletní sbírku medailí napříč všemi třemi ročníky a vybojovali je tři plavci!