Dvanáct čáslavských plavců na pěti mistrovských soutěžích (Čáslavské noviny)

01.02.2012 10:48

Závěr loňského roku byl pro plavce ve znamení domácích šampionátů jednotlivých věkových kategoriích. Z Plaveckého klubu Pandora se na domácích šampionátech představilo rekordních 12 čáslavských plavců na celkem 5 mistrovských soutěžích!!!
Na začátku prosince zahájili domácí vrcholné soutěže mladší a starší žáci. Starší žáci odcestovali na Zimní mistrovství ČR do Litoměřic. Jan Chadraba a Martin Kárný se představili v dobré formě. Oba předvedli kvalitní výsledky. Martin Kárný skončil nejlépe na 5. místě na 200 m prsa a Jan Chadraba byl nejlépe 19. na 100 m motýl. Mladší žáci bojovali v Prostějově. Z Čáslavi se zde představila děvčata Anna Daňková a Tereza Poláková. Nejlepší umístění Anny Daňkové bylo 15. místo na 100 m prsa a Terezy Polákové pak 17. místo na 200 m motýl.
Následující víkend se představili nemladší. Jedenáctiletí Tomáš Havrda a Matěj Kučera odcestovali do Berouna. Zde vybojoval Matěj Kučera skvělým výkonem bronzovou medaili na 50 m kraul, kterou doplnil 6. místem na 100 m kraul! Tomáš Havrda dohmátl nejlépe na 50 m motýl respektive 100 m kraul. Také desetiletí Martin Šedivý a Adam Ťok předvedli své letošní nejlepší výsledky. Adam Ťok byl nejlepší na 50 m kraul na 7. místě a Martin Šedivý na 400 m kraul obsadil 12. místo.
Poslední předvánoční víkend se konalo Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých. Letos se z Čáslavi nominovali celkem 4 plavci (Jiří Baláš, Jakub Burian, Eliška Fuxová a Michaela Kommová) a další 2 plavci na doplnění do štafet (Jan Chadraba a Martin Kárný). V kategorii bez omezení se nejlépe umístil plavající trenér Jiří Baláš na 24. místě. Mezi staršími dorostenci se ve své kategorii skvěle představila Eliška Fuxová a na 200 m prsa dohmátla na 9. místě, Michaela Kommová ve stejné disciplíně doplavala na 14. místě. Mladší dorostenec Jakub Burian byl nejlépe desátý na 50 a 100 m motýl. Poprvé v historii Plaveckého klubu Pandora se na mistrovské soutěži představila také štafeta. Čáslavská čtveřice ve složení Baláš, Burian, Kárný a Chadraba doplavala na 4 x 100 m polohově na 17. místě a na 4 x 100 m kraul na 23. místě.
Posledním závodem byl Vánoční přebor Plaveckého klubu Pandora, kterého se zúčastnili všichni čáslavští plavci.
Plavecký klub Pandora děkuje za podporu čáslavského plavání v roce 2011 městu Čáslav a firmám a sponzorům AVE CZ, odpadové hospodářství, s.r.o., DAKO-CZ a.s., Maso-Drůběž-Uzeniny, s.r.o., Autoservis Pavel Tulach, Exponica, Sport-D, Amada-Veso, Ing. Dalibor Němec,CSc., Ing. Milan Polák a Michal Procházka- zemědělská výroba. Děkujeme za projevenou přízeň a těšíme se na další spolupráci v roce 2012.     JB