Skvělé výsledky členů Pandory (Čáslavské noviny)

08.09.2014 20:38

Během léta se plavci z Plaveckého klubu Pandora představili na sérii vrcholných závodů.
Při červnovém Letním mistrovství ČR staršího žactva v Pardubicích se skvěle představila čáslavská dvojice Matěj Kučera a Adam Ťok. Oba jmenovaní vybojovali po 2 medailích. Čtrnáctiletý Matěj Kučera vybojoval ve svém ročníku stříbro na 100 m kraul a bronz na 50 m kraul. Třináctiletý Adam Ťok získal 2x stříbrnou medaili na 50 m kraul a 100 m znak. Všechny medailové úspěchy oba chlapci získali díky zlepšení svých nejlepších osobních výkonů
Koncem června se čáslavští dorostenci představili také na svém domácím šampionátu. Z nominované trojice Daňková, Kárný a Poláková se dvojice Daňková a Kárný představila 2x ve finále, kde oba plavci obsadili shodně 6. a 8. místo.
Na Letní mistrovství ČR bez omezení kategorií se mezi 30 nejlepších plavců v republice nominovala trojice čáslavských plavců Baláš, Balášová a Burian, když Andrea Balášová se musela ze zdravotních důvodů účasti na šampionát vzdát.
Na začátku srpna se konalo FINA Mistrovství světa Masters v kanadském Montrealu. I přes zdravotní problémy v závěru přípravy vybojovala Andrea Balášová bronzovou medaili na 100 m motýlek. Další umístění v elitní desítce přidala 5. místem na 200 m motýlek.
Druhý čáslavský plavec Jiří Baláš doplnil sbírku v elitní desítce 6. místem na 100 m motýlek a 8. místem na 50 m znak.                                     JB