Čáslavští plavci bodují (Čáslavské noviny)

07.06.2010 15:22

Čáslavští plavci z Plaveckého klubu Pandora se již během prvních měsíců roku 2010 představili na řadě domácích i zahraničních závodů.
Mezi nejvýznamnější patří závod na začátku března v Berlíně pod názvem International Swimm Meeting, kterého se zúčastnilo přes tisíc plavců z více než 15 zemí světa, včetně několika světových rekordmanů! Tohoto významného meetingu se zúčastnila pouze dvojice trenérů Andrea a Jiří Balášovi. Andrea předvedla dobré výkony a na 100 m motýl postoupila do finálových bojů a také na 200 m motýl dohmátla v první desítce.
Mladí čáslavští plavci se představili na 1. a 2. kole Krajské základní soutěže v Kutné Hoře respektive Neratovicích. Pro žákovské kategorie jsou obě kola nominačním závodem na Krajský přebor žactva. Čáslavským se více dařilo při druhém kole, kde bojovalo 16 našich plavců a získalo v jednotlivých kategoriích celkem 16 umístění na stupních vítězů - 5 x 1. místo, 5 x 2. místo a 6 x 3. místo, o které se podělili Burian, Duben, Fuxová, Havrda, Kárný, Kučera, Pokorný.
Dalšími domácími závody byla na konci března Jarní cena města Hradce Králové a během začátku května Cena osvobození v Nymburce a Letní přebor Středočeského kraje v Praze. Čáslavští předvedli vždy dobré výkony a utvořili si řadu osobních rekordů, ale na stupně vítězů to tentokrát nestačilo.
Také v zahraničí předvedli čáslavští dobré výsledky s řadou osobních rekordů. Nejprve to byl další mezinárodní závod v Berlíně, kde vybojovali celkem 6 cenných kovů (čáslavští medailisté - Baláš, Balášová, Burian, Daňková, Fuxová). Posledním představením v zahraničí byl Orca Cup v Bratislavě, kterého se zúčastnilo více než 800 plavců z 12 evropských zemí.
Dalšími závody, které čáslavské plavce čekají koncem května a začátkem června jsou nominační závody na mistrovství republiky jednotlivých žákovských a dorosteneckých kategorií. Jedná se o Krajské přebory mladšího a staršího žactva v Kladně respektive v Berouně a dále Velká cena Slovenska v Bratislavě a Arena Cup 2010 v Praze-Podolí. K největším čáslavským želízkům pro postup na Mistrovství ČR ve své věkové kategorii patří mezi žáky Martin Kárný, Anna Daňková, Tomáš Havrda, Matěj Kučera a Tereza Poláková a mezi dorostenci Jakub Burian, Matěj Duben a Eliška Fuxová.    JB