Čáslavští plavci rozšířili sbírku svých medailí (Čáslavské noviny)

06.03.2008 12:10

Rok 2008 zahájili čáslavští plavci úspěšně. Během ledna a února se představili na zahraničních závodech.

V polovině ledna zahájil Plavecký klub Pandora další sezónu. Do rakouského Lince na 18. Mehrlagencup odcestovala trenérská dvojice manželů Balášových. Oba plavci absolvovali polohovkářský čtyřboj v konkurenci plavců z celkem 6 evropských zemí. Andrea Balášová dohmátla na 2. místě na 100 m motýlek a celkovým součtem čtyř 100 metrových disciplín postoupila do finále na 100 m polohově, kde doplavala také na celkovém 2. místě. Jiří Baláš vybojoval bronz na 100 m motýl, součtem časů se mezi postupujících 5 plavců do finále neprobojoval.

Stejná dvojice čáslavských plavců koncem ledna reprezentovala Čáslav v německé Fuldě, kde startovalo více než 500 závodníků. Na tyto závody odcestovali čáslavští díky finanční podpoře firmy Nářadí-Nástroje František Klemák, Čáslav. Andrea Balášová zvítězila ve velmi kvalitních časech na motýlkových tratích 100 a 200 m. Jiří Baláš jednoznačně zvítězil na 50 m prsa. Součtem časů na 50 m tratě motýl, znak, prsa a kraul postoupil do finále, kde se plavalo 100 m polohově a dohmátl na 5. místě.

Dalším závodem čáslavského plaveckého klubu byl 34. Prof. Vestner Pokal v německém Landshutu v polovině února. Zde se kromě trenérské dvojice představila také trojice mladých čáslavských plavců. Andrea Balášová se představila opět vítězně na 100 a 200 m motýlkem a 50 m prsa. Jiří Baláš vybojoval zlatou medaili na 50 m znak, prsa a motýl a 100 m motýl. Medailovou sbírku rozšířili také mladí plavci. Ve svém ročníku dvakrát zvítězil třináctiletý Jakub Burian na 100 m znak a kraul a přidal stříbro na 200 m znak a bronz na 200 m polohově. V kategorii čtrnáctiletých žaček si vítězství připsala Jana Páclová na 100 m motýl.