Dodatečné zlato ze Zimního mistrovství ČR pro Andreu Balášovou?

02.04.2009 14:40

Dle tiskové zprávy, které proběhla v médiích a podle rozhodnutí plaveckého svazu by mělo v nejbližší době dojít ke změně výsledků únorového Zimního mistrovství ČR (20.-22.2.2009, České Budějovice). Vzhledem k porušení antidopingových pravidel byly zrušeny výsledky Sabiny Dostálové z CHÚ na 50 m a 100 m motýl. Čáslavská trenérka a česká reprezentantka Andrea Balášová, která původně obsadila na 100 m motýl 2.místo by tedy měla získat titul Mistryně ČR a dále vytvořit rekord zimního mistrovství ČR na 50 m bazénu!!! V další disciplíně na 50 m motýl by se měla postunout z 5. na 4. pozici. O konečném rozhodnutí bude jednat Výkonný výbor Sekce plavání Českého svazu plaveckých sportů v nejbližších dnech.

Andrea Balášová podstoupila po finálovém závodě na 100 m motýl dopingovou zkoušku, která byla negativní.

Z webu Českého svazu plaveckých sportů:

Porušení antidopingového pravidla

31.03.2009

VV ČSPS rozhodl, vzhledem k porušení antidopingového pravidla čl. 2.1 Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v ČR závodnicí Sabinou Dostálovou, o zrušení jejích rekordů ČR dosažených při mistrovství ČR v Českých Budějovicích a všech jejích výsledků při tomto mistrovství i všech případných následných soutěží, kterých se zúčastnila

Více na internetových stránkách Českého svazu plaveckých sportů a Sport.cz.