Plavci z čáslavského plaveckého klubu Pandora zahájili další sezónu (Čáslavské novinky)

01.04.2011 11:17

Prvním závodem letošního roku byla Velká cena města Opavy. Do Slezka odcestovalo na konci února z Čáslavi 5 plavců. Nejlépe se vedlo plavajícímu trenérovi Jiřímu Balášovi, který se v hlavním závodě na 100 m polohově probojoval do finále, kde obsadil konečné 2. místo. Další čáslavští plavci se předvedli v dobré formě, utvořili si řadu osobních rekordů, ale mezi umístění na stupních vítězů to nestačilo.
Na začátku března pak odcestovala výprava celkem 9 čáslavských plavců do Německa. Berolina Cupu v Berlíně se zúčastnilo téměř 800 plavců z 5 evropských zemí. Také v berlínské padesátce se nejlépe dařilo Jiřímu Balášovi, který na 50 m prsa vybojoval  stříbrnou medaili. Další cenný kov přidala ve své kategorii  Michaela Kommová na 100 m motýl. Kvalitní výkon předvedla Eliška Fuxová na 100 m prsa a utovřila nový oddílový rekord. Ostatní mladí čáslavští plavci zaplavali velmi kvalitní časy, které jsou dobrým příslibem do nadcházející sezóny.