Plavci z Pandory mohli slavit další úspěchy (Obzory kutnohorska)

27.03.2015 13:38

Již více než celé desetiletí se scházejí čáslavští plavci na svých trénincích, aby zrychlovali plavecké tempo a zkracovali časy, potřebné k překonání stanovené dráhy. A samozřejmě - aby se připravili na závody, kde dojde k rozhodujícímu porovnání schopností s plavci z ostatních oddílů. O tom, že se poctivá příprava čáslavským plavcům vyplácí, hovoří jejich výsledky, s nimiž se vrací z různých klání v rámci České republiky, ale v některých případech i z jiných zemí. Jedním z prozatím posledních úspěchů členů čáslavské Pandory je výsledek, jehož dosáhlo právě toto družstvo na nedávném Mistrovství České republiky. Akci zhodnotil jeden ze zakladatelů plaveckého klubu Pandora, trenér a aktivní plavec, doktor Jiří Baláš.


"Poprvé v historii Plaveckého klubu Pandora se čáslavští plavci představili na Mistrovství ČR družstev ve druhé polovině února a vedli si velmi dobře. Během jednodenního klání v Kladně vybojovali čáslavští 2 x 1. místo na 100 m motýl (Jiří Baláš) a 100 m prsa (Martin Kárný), dále 3 x 2. místo na 100 m prsa (Martin Kárný), 100 m kraul (Anna Daňková) a štafeta mužů "A" na 4x100 m PZ a třetí místo doplnila na 200 m motýl Andrea Balášová a na 50 m kraul Anna Daňková," konstatoval s uspokojením z výsledků a zároveň doplnil informace o dalších vynikajících výkonech.


" V celkovém součtu se více dařilo mužům, jejichž družstvo „A“ vybojovalo vynikající 3. místo, družstvo „B“ pak se ctí dokončilo na 10. pozici. Ženy se také předvedli v dobrém světle a celkově skončili na 6. místě. Během toho závodu bylo překonáno 8 čáslavských oddílových rekordů (muži na 400 m PZ, 800 a 1500 m kraul, ženy 200 m znak, 400 a 800 m kraul a štafety žen na 4x100K a 4x100PZ).


Kromě této mistrovské soutěže se čáslavští představili ještě na mezinárodním poli, když v lednu odcestovali do Lipska a na začátku března do Berlína. V lipském 50 metrovém bazénu vybojovala pětice čáslavských plavců 4 medailová umístění. Zlato a stříbro brala za 100 m kraul resp. znak Anna Daňková, další zlato přidal Matěj Kučera na 100 m kraul a sbírku doplnil 3. místem na 100 m motýl Jiří Baláš.


Při mezinárodním meetingu v Berlíně se představilo celkem 7 čáslavských plavců. Dvě medaile tentokrát vybojovala Andrea Balášová na 50 a 100 m motýlek. Další umístění na stupních vítězů přidala Anna Daňková 3. místem na 50 m znak a Matěj Kučera 2. místem na 50 m prsa," představil úspěchy svých svěřenců a oddílových kolegů a vlastně i úspěchy své vlastní Jiří Baláš. Podle současné výkonnosti tak lze předpokládat, že ani na dalších plánovaných závodech se čáslavští plavci v konkurenci určitě neztratí.