Suverénní byl letos třináctiletý plavec Jakub Burian (Kutnohorský deník)

26.11.2008 14:16

 

Kladno/Brno - O minulém víkendu se čáslavští plavci zúčastnili hned dvou významných závodů - Krajského přeboru žactva a brněnské Velké ceny.

Manželé Balášovi odcestovali do Brna na 40. ročník Velké ceny Brna, který je již tradičně nejlépe obsazeným závodem na území ČR během podzimu. Také letos se zde sešla kompletní česká plavecká špička, doplněná o reprezentanty ze Slovenska a Maďarska. Oba čáslavští plavci se na tento závod připravili dobře. "Andrea Balášová ani v silné konkurenci nezaváhala a zvítězila hned ve dvou finálových závodech na 50 a 100 m motýl. Pouze ve finále na 200 m motýl nestačila na „neoficiální“ mistrovství ČR, proto je každé umístění jak ve finále, tak hlavně na stupních vítězů velkým úspěchem!" doplnil plavec a trenér Jiří Baláš.

Mladí čáslavští plavci se pak zúčastnili Krajského přeboru žactva v Kladně. Suverénní byl letos třináctiletý Jakub Burian, který se ve svém ročníku hned pětkrát stal přeborníkem Středočeského kraje. Na stupně vítězů vystoupila také Eliška Fuxová na 100 a 200 m prsa a Damián Hruban na 200 m prsa.

Zdroj: Jiří Baláš