Další sezóna čáslavských plavců (Čáslavské noviny)

01.11.2010 12:26

Čáslavský plavecký klub Pandora zahájil během září další sezónu. Na jejím počátku byla příprava náročná vzhledem k tomu, že trénink museli plavci absolvovat v Kutné Hoře. Od konce září se však už plavci připravují v bazénu domácím a mají za sebou i několik závodů.
Prvním letošním závodem byla Podzimní cena města Litoměřic. Ze severu Čech přivezli do Čáslavi medaile Andrea Balášová (1. místo na 100 m motýl) a Jiří Baláš (3. místo na 100 m motýl).
Na další závody odcestovali plavci z Pandory do německé Postupimi. Vítězství pro Čáslav vybojovali Andrea Balášová (50 m, 100 m a 200 m motýl) a Jiří Baláš na 100 m polohový závod. Další medaile vybojovali Jiří Baláš (2.místo 50 m prsa, 3. místo 50 m kraul), Tomáš Havrda (2. místo na 50 a 100 m prsa), Matěj Kučera (3. místo na 50 m prsa, 100 m prsa a kraul), Martin Kárný (2.místo na 200 m prsa, 3. místo na 50 m prsa a 100 m polohový závod), Eliška Fuxová (3. místo na 100 a 200 m prsa) a Jakub Burian (3.místo na 50 m znak). Ostatní čáslavští plavci si zde zaplavali pěkné osobní rekordy.
Prvním nominačním závodem pro žákovské kategorie byla Krajská základní soutěž v Mladé Boleslavi. Zde se čáslavským dařilo nejvíce na 100 m prsa, kde ve svých kategoriích Martin Kárný zvítězil, Tomáš Havrda byl 2. a Damián Hruban skončil na 3. místě. Pro několik čáslavských plavců to byl první závod.