Plavání (Obzory Kutnohorska)

19.10.2010 12:14

Čáslavský plavecký klub Pandora zahájil během září další sezónu. Na začátku příprava náročná (tréninky v KH) Hoře, od konce září se však plavci již připravují doma. Prvním letošním závodem byla Podzimní cena města Litoměřic odkud přivezli Andrea Balášová 1. místo na 100 m motýl a Jiří Baláš 3. místo na 100 m motýl. Na další závody plavci z Pandory odcestovali do německé Postupimi. Vítězství pro Čáslav vybojovali Andrea Balášová (50 m, 100 m a 200 m motýl) a Jiří Baláš na 100 m polohový závod. Další medaile: Jiří Baláš (2.místo 50 m prsa, 3. místo 50 m kraul), Havrda Tomáš (2. místo na 50 a 100 m prsa), Kučera Matěj (3. místo na 50 m prsa, 100 m prsa a kraul), Kárný Martin (2.místo na 200 m prsa, 3. místo na 50 m prsa a 100 m polohový závod), Fuxová Eliška (3. místo na 100 a 200 m prsa) a Burian Jakub (3.místo na 50 m znak), ostatní čáslavští plavci pěkné osobní rekordy. Prvním nominačním závodem pro žákovské kategorie byla Krajská základní soutěž v Ml. Boleslavi. Zde se čáslavským dařilo nejvíce na 100 m prsa, kde Kárný Martin zvítězil, Havrda Tomáš byl 2. a Damián Hruban 3. Pro několik čáslavských plavců to byl první závod.