Plavci zahájili letošní sezónu (Čáslavské noviny)

01.03.2009 10:24

Plavecký klub Pandora z Čáslavi zahájil v lednu další sezónu. Hned v polovině měsíce ledna se čáslavští plavci představili na mezinárodních závodech v německém Wiesbadenu pod názvem Internationales Wiesbadener Schwimm-Meeting. V prvním letošním závodě se oběma plavcům dařilo. Andrea Balášová navázala na výsledky z podzimu a vybojovala 2x zlatou medaili na 100 a 200 m motýl ve velmi kvalitních časech. Na 50 m motýl pak dohmátla na 2. místě. Jiří Baláš rozšířil sbírku medailí o zlatou na 50 m prsa a bronzovou ve finále na 100 m polohově. V pořadí oddílů skončil Plavecký klub Pandora na pěkném 5. místě mezi více než 20 kluby ze 4 zemí Evropy.
Dalším mezinárodním závodem čáslavských plavců byl Internationales Schwimmfest um den ENTEGA Cup v německém Darmstadtu. Skvělou formu prokázala před nadcházejícím Mistrovstvím ČR trenérka a plavkyně v jedné osobě Andrea Balášová. V mezinárodní konkurenci zvítězila ve všech motýlkářských disciplínách na 50, 100 a 200 m motýl. Další medaili doplnil Jiří Baláš, který dohmátl na 3. místě na 50 m prsa. Tyto závody čáslavští absolvovali díky finanční podpoře firmy Nářadí - Nástroje František Klemák.