Třináct medailí putuje do Čáslavi (Obzory Kutnohorska)

05.04.2011 11:20
O víkendu se dařilo Plaveckému klubu Pandora v Nymburce při Ceně osvobození za účasti nejvíce čáslavských plavců v historii klubu – celkem 27 plavců, kteří vybojovali 13 medailí – 3 x zlatou, 4 x stříbrnou a 8 x bronzovou medaili. Nejlépe se představili z dorostenců Jakub Burian (zlato na 100 m motýlek, stříbro na 100 m znak a kraul a bronz na 100 m polohově) a ze starších žáků Martin Kárný (zlato na 100 m prsa a stříbro na 100 m polohově a 100 m kraul) a Jan Chadraba (3 x bronz na 100 m prsa, motýl a kraul). Z mladších žáků vybojovala medaile Anna Daňková (zlato na 100 m prsa) a nejmladší, teprve devítiletý Ondřej Suchý získal bronz na 100 m polohově a 50 m kraul. Další dva bronzy doplnily štafety 4 x 50 kraul chlapců (starší kategorie – Chadraba, Kárný, Pokorný, Burian a mladší kategorie – Kučera, Havrda, Plašil, Ťok). V pořadí oddílů se čáslavský klub umístil na celkovém 5.místě a mezi muži dokonce na skvělém 3. místě. Příští víkend čeká plavce první nominační závod, kterým je Krajská základní soutěž v Kutné Hoře.