Dne 26. 8. 2004 byl na Ministerstvu vnitra ČR registrován Plavecký klub Pandora, který si zvolil za svého maskota medvídka Pandu. Dva měsíce na to, přesněji 2. října 2004, už startují první plavci z Plaveckého klubu Pandora na závodech v Německu.

V době svého vzniku nemá klub vlastní bazén a tak jeho pár členů jezdí trénovat do nedaleko vzdálené Kutné Hory. Ale toto dojíždění naštěstí netrvá dlouho a už za rok (prosinec 2005) PK Pandora trénuje ve vlastním bazénu v Čáslavi. Díky tomu také dojde k nárůstu členů závodního družstva. Postupně roste počet nejen členů závodního družstva, ale klub si začíná své závodníky vychovávat už od mala. Zakládá se přípravka, kam mohou chodit děti od 7 let. Klub nezapomíná i na „starší“ plavce, kteří už nechtějí či nemohou z časových důvodů trénovat v závodním družstvu a rezervuje jim vlastní tréninkový čas. Díky tomu je členská základna plaveckého klubu hodně široká, neboť nejmladšímu členovi je teprve 7 let a ten nejstarší má přes 50 let.

Dnes má tedy plavecký klub 3 družstva – závodní družstvo, plaveckou přípravku, kondiční a zdokonalovací plavání. O plavce se starají 4 trenéři.