Čáslavští plavci reprezentovali za hranicemi (Kutnohorský deník)

08.02.2008 12:26

Čáslav/ Čáslavští plavci zahájili rok 2008 úspěšně. Andrea a Jiří Balášovi reprezentovali čáslavský Plavecký klub Pandora na zahraničních závodech.

Nejprve koncem ledna odcestovali do rakouského Lince na 18. Mehrlagencup, kterého se zúčastnili plavci ze 6 evropských zemí.

Andrea Balášová vybojovala stříbro na 100 metrů motýlek. Součtem časů ze čtyř 100 metrů tratí (znak, prsa, motýl a kraul) se probojovala do finále na 100 metrů polohový závod, kde dohmátla také na druhém místě. Jiří Baláš vybojoval bronz na 100 metrů motýlem.

Na začátku února se trenérská dvojice představila v německé Fuldě. 20. ročníku mezinárodních závodů GWV-DOMPFAFF-POKAL se zúčastnilo více než 500 plavců. Čáslavští se neztratili a vybojovali tři zlaté medaile. Andrea Balášová zvítězila ve velmi kvalitních časech na 100 a 200 metrů motýlek.

Jiří Baláš absolvoval čtyřboj, kdy po absolvování čtyř 50 metrů tratí (kraul, motýl, znak a prsa), se součtem časů probojoval do finále na 100 metrů polohově, kde obsadil konečné 5. místo. Navíc na 50 metrů prsa s přehledem zvítězil.