Čáslavští plavci uzavřeli úspěšnou sezónu (Obzory Kutnohorska)

02.01.2013 13:51

Během třetího adventního víkendu se v Plzni konalo Zimní mistrovství ČR dorostu a dospělých v plavání. Z čáslavského plaveckého klubu se zúčastnilo celkem 6 plavců, což je nejvyšší počet v historii klubu. V celkovém pořadí se nejlépe umístil Jiří Baláš na 50 m prsa na 14. místě a Andrea Balášová na 50 m motýl na 15. místě. Mezi staršími dorostenci se Jakub Burian na 200 m motýl probojoval do finále. Starší dorostenci Daniel Ťok a Michaela Kommová se dobrými zaplavanými časy umístili ve své kategorii ve druhé desítce. Martin Kárný mezi mladšími dorostenci zaplaval pěkné nejlepší osobní výkony a na 50, 100 a 200 m prsa se probojoval do finále, kde se nejlépe umístil na 200 m trati na 6. místě. Ve štafetových závodech na 4x100 m polohově čáslavští muži zaplavali skvělý klubový rekord a umístili se na 13. místě a na 4x100 m kraul obsadili 19. místo. "V letošní sezóně se nám na Zimní poháry a Zimní mistrovství ČR jednotlivých kategorií probojovalo celkem 14 plavců, což je zatím historicky největší počet. Také díky Matěji Kučerovi, který získal 2x bronz mezi dvanáctiletými, je letošní sezóna opravdu úspěšná!", uzavřel sezónu plavající trenér Jiří Baláš. Na fotografii štafeta 4x100 m polohově - zleva Daniel Ťok, Martin Kárný, Jiří Baláš a Jakub Burian.