"Narozeniny" klubu Pandora (Obzory Kutnohorska)

15.09.2009 08:33

Koncem srpna čáslavský Plavecký klub Pandora oslavil již 5. narozeniny a vstoupil tak do šestého roku své existence. Během prvních pěti let se čáslavští plavci představili na desítkách domácích i mezinárodních závodů.

Nejlepší čáslavská plavkyně Andrea Balášová vybojovala na Mistrovstvích České republiky celkem 19 medailí (z nich se 4x stala mistryní republiky). V roce 2004 se zúčastnila Mistrovství Evropy v plavání. Dále v letech 2007 a 2008 reprezentovala Andrea Balášová Českou republiku při mezistátních multiutkáních a v sezóně 2008 / 2009 byla členkou české plavecké reprezentace. Další 3 medailová umístění z domácích šampionátů vybojoval Jiří Baláš.

Mimo nejlepší čáslavské plavce, kteří jsou zároveň i trenéry, se na republiková mistrovství žákovských kategorií probojovali další čáslavští odchovanci - Jakub Burian, Jana Páclová a Martin Kárný.

Kromě úspěchů na klubové úrovni se čáslavský klub může pyšnit také tím, že oba čáslavští trenéři jsou členy realizačního týmu české plavecké reprezentace. Andrea Balášová je od roku 2008 asistentkou reprezentačního trenéra juniorů a Jiří Baláš je od téhož roku reprezentačním lékařem. Také letos plánuje plavecký klub rozšíření řad. Přesný termín zahájení plaveckého výcviku v Čáslavi najdete na internetových stránkách čáslavského Plaveckého klubu Pandora.