Úspěšný závěr roku pro čáslavské plavce (Čáslavské noviny)

01.02.2010 22:29

V závěru roku 2009 se čáslavští plavci představili na řadě domácích i zahraničních závodů.
V polovině listopadu se představila šestice čáslavských plavců při Krajském přeboru žactva v Příbrami a vybojovala celkem 14 medailí. Nejlépe se dařilo Jakubu Burianovi, který zvítězil celkem 3x na 100 a 200 m znak a 100 m motýl a medailovou sbírku doplnil čtyřmi stříbrnými medailemi. Úspěšně se představil také Petr Pokorný, který vybojoval 3 x bronz. Dalšími medailisty byly Damián Hruban a Martin Kárný (oba vybojovali shodně bronz). Úspěchem pro čáslavské barvy skončily také štafetové závody, ve kterých výše zmíněná čtveřice vybojovala historicky první medaile z krajského přeboru na 4x 50 m kraul i polohový závod.
Koncem listopadu se trenérská dvojice Andrea a Jiří Balášovi představila na Ströck Austria Qualifying ve Vídni. Jednoho z nejlépe obsazených závodů roku se zúčastnilo několik set plavců z 18 zemí celého světa. Andrea Balášová si vybojovala 3 x finálovou účast ve všech motýlových disciplínách, kde předvedla velmi dobré výkony a skončila 3 x na smolném 4. místě. Také Jiří Baláš se představil 3 x ve finále na 50 a 100m prsa a 100 m polohově. Oba plavci překonali shodně po 1 oddílovém rekordu.
Vánoční ceny v Nymburce se zúčastnilo 11 čáslavských plavců. Medaile zde vybojovali  úspěšní z Krajského přeboru Jakub Burian, Petr Pokorný a Martin Kárný a nadějná desetiletá Anna Daňková.
Díky výsledkům při krajském přeboru se na Mistrovství republiky svého ročníku v polovině prosince probojovala trojice čáslavských plavců. Čtrnáctiletí Jakub Burian a Petr Pokorný odcestovali do Trutnova. Lépe se vedlo Jakubu Burianovi, který na 100 m motýl dohmátl na 5. místě. Na 100 m znak a 200 m kraul skončil v první desítce. Petr Pokorný při své premiéře na mistrovské soutěži skončil na začátku 3. desítky. Dvanáctiletý Martin Kárný se  zúčastnil mistrovství republiky své věkové kategorie v Prostějově. Mezi svými vrstevníky se neztratil a na 100 a 200 m prsa skončil ve druhé desítce.
Poslední předvánoční víkend odcestovala trenérská dvojice do německých Drážďan. Andrea Balášová zde zvítězila v oddílovém rekordu na 200 m motýl a na 100 m motýl dohmátla na 2. místě. Jiří Baláš také vytvořil kvalitní oddílový rekord na 50 m prsa, kde skončil na 3. pozici.
Posledním závodem loňského roku byl Vánoční přebor PK Pandora, který se v posledním předvánočním týdnu konal v čáslavském bazénu. Letos se tohoto již tradičního závodu zúčastnilo 35 čáslavských plavců od nejmladších po dorostence. „Několik plavců z těch nejmladších nás velmi příjemně překvapilo a jsou příslibem do další práce s mladými plavci“, doplnil po skončení závodu předseda klubu Jiří Baláš.
Za spolupráci v loňském roce děkuje Plavecký klub Pandora městu Čáslav a firmám Transpa CZ, s.r.o., AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o., Nářadí-Nástroje František Klemák, Česká pojišťovna a.s., Ladislava Fuxová - Zlatnictví, hodinářství, Amada-Veso, Ing. Jana Němcová a Dalibor Němec.